Hodiny a klenoty,4.-7.11.2010

V termíne od 4. do 7. 11. 2010 sa v Inchebe uskutoční 14. ročník medzinárodnej výstavy Hodiny a klenoty. Jediná špecializovaná výstava podobného zamerania a rozsahu na Slovensku je určená predovšetkým odbornej verejnosti - obchodníkom, návrhárom i tvorcom, ktorí hľadajú obchodné kontakty pre svoju činnosť. Široká verejnosť sa tu pokochá chladnou krásou vzácnych kúskov a prípadne nájde hodnotné darčeky pre blízkych na Vianoce či významné príležitosti.

Výstava poskytuje priestor pre predstavenie noviniek, prezentáciu súčasnej kvality, nových značiek, ale tiež upevnenie obchodných vzťahov a nadviazanie nových kontaktov. Výstavu tvorí široká ponuka náramkových a vreckových hodiniek, nástenných a stolových hodín, stojanových hodín, budíkov, ale tiež meracej časomernej techniky, batérií, náramkov a remienkov, ale napokon i vybavenie dielní a predajní, nástrojov a náradí pre hodinárov. Klenotnícka časť výstavy ponúka širokú škálu expozícií klenotov z drahého kovu, drahokamov, polodrahokamov, špičkovej značkovej bižutérie, starožitnosti z drahých materiálov, a tiež vybavenie dielní a predajní, nástrojov a náradí pre zlatníkov. Výstavy sa zúčastnia známi vystavovatelia v oblasti šperkov a hodín zo Slovenska, Českej republiky, ale aj zo zahraničia. Prvý deň výstavy je určený výlučne odbornej návštevnosti, čo potvrdzujú aj bohaté sprievodné programy zastrešené Asociáciou zlatníkov, Cechom zlatníkov a klenotníkov a Puncovým úradom. Zaujímavými sprievodnými podujatiami sú výstava prác šperkárov súťaže Slovenský šperk, a tiež majstrovstvá Slovenska stredných škôl v tvorbe šperku, kde sa snúbi učenie starých majstrov s moderným prístupom mladej generácie.

Sviatok krásy, elegancie a luxusu poteší zrak verejnosti originálnymi hodinárskymi a klenotníckymi výrobkami. Zároveň návštevníkom prinesie inšpiráciu a pocit harmónie.