HODINY a KLENOTY

HODINY a KLENOTY prezentujú súčasné aj historické šperkárske a hodinárske umenie

 

Počas troch dní, od 7. - 9. novembra ponúka Incheba Expo Bratislava príležitosť nahliadnuť do tajomstiev šperkárstva a umenia, ktoré majú aj na Slovensku bohatú históriu. Už po dvanásty krát sa uskutoční medzinárodná výstava hodín a šperkov HODINY a KLENOTY.

 

Hodiny a klenoty je jediná medzinárodná výstava vo svojom odbore na Slovensku a súčasne jedinečná prehliadka krásy a inšpirácie. Na celkovej ploche 4.000 m² sa predstaví spolu 80 vystavovateľov z jedenástich krajín (SR, ČR, Poľsko, Egypt, Maďarsko, Rumunsko, India, Srí Lanka , Belgicko, Taliansko, Turecko).

 

Prívlastky, ktoré charakterizujú výstavu hodín, hodiniek, zlatých a strieborných šperkov, klenotov, luxusnej bižutérie a darčekových predmetov  HODINY A KLENOTY sú zárukou jedinečných expozícií a prezentácií výrobcov a dovozcov hodín, hodiniek, klenotov a šperkov zo zlata, striebra a iných drahých kovov.

Výstava je prínosom a inšpiráciou pre všetkých, ktorí radi obdivujú krásu slovenských a zahraničných šperkov, hodiniek a trendov hodinárstva a klenotníctva a zároveň vytvára stály priestor pre stretnutie početnej hodinárskej a klenotníckej obce.             

Podujatie sa organizuje za pomoci odborných a organizačných partnerov, Asociácie zlatníkov Slovenska, Cechu zlatníkov a klenotníkov Slovenska a Puncového úradu SR.

 

Zaujímavými sprievodnými podujatiami je výstava prác šperkárov súťaže Slovenský šperk a tiež majstrovstvá Slovenska v tvorbe šperku stredných škôl, ktoré sú ukážkou zručnosti, invencie a osobitného prístupu študentov.

Prezentácia vybavenia starých zlatníckych dielní a výstava Zlatníci minulého storočia určite zaujme všetkých, ktorých zaujíma história zlatníctva na Slovensku.

 

Výstava je pre verejnosť otvorená denne od 10.00 hod. do 18.00 hod. Vstup je voľný.