FLÓRA BRATISLAVA, 22.-25.4.2010

Medzinárodný veľtrh kvetín a záhradníctva Flóra 2010 sa začne vo štvrtok 22. apríla na výstavisku Incheba Expo Bratislava. Tradične bude mať toto podujatie kontraktačno-predajný charakter.

Milovníci kvetov, záhradkári a pestovatelia kríkov a stromčekov nájdu v hale B a priľahlých voľných plochách všetko, čo potrebujú na pestovanie a ošetrovanie kvetín a okrasných drevín.
Rovnako ako v minulom roku vystavovatelia obsadia 7100 m2 krytej a 4000 m2 voľnej plochy, pričom stánky budú počas štyroch dní otvorené od 9.00 do 19.00 hodine.

Najväčšie zastúpenie v stánkoch budú mať kvety, a to živé rezané a v črepníkoch, suché aj umelé, semená a doplnkový materiál. Časť návštevníkov bude mieriť do stánkov a na voľné plochy, kde bude vystavená malá mechanizácia a stroje do záhrady, fontány, záhradný nábytok, grily a krby, ale aj zavlažovacie systémy. Iní návštevníci sa prídu poradiť ako ošetrovať kvety a aké prípravky sú účinné pri napadnutí rastliny napr. plesňou.
Súčasťou veľtrhu Flóra budú súťaže v aranžovaní a viazaní kvetín slovenskými a zahraničnými aranžérmi.

Na veľtrhu Flóra 2009 sa predstavilo 161 vystavovateľov zo Slovenska, Nemecka, Rakúska, Maďarska, Česka, Poľska, Holandska, Talianska a Austrálie.
Brány veľtrhu Flóra sa zatvoria v nedeľu 25. apríla.

Organizátorom veľtrhu je Kulla centrum. Viac informácií nájdete na

http://www.kulla.biz/flora.htm