Február na Inchebe patrí aj hudobným zážitkom

Pokračovatelia Abby privážajú veľkolepú pódiovú show so symfonickým orchestrom, ktorá sa stane neopakovateľným zážitkom pre tisíce ľudí. V dvojhodinovom programe zaznejú všetky zásadné hity, ktoré udali smer populárnej hudbe na konci minulého storočia - Mamma Mia, Money Money, The Name Of The Game, Arrival, Tiger, Take A Chance On Me, Fernando, SOS, Dancing Queen, Waterloo, ale I novšie hity ako Super Trouper a The Visitors.
Abba The Show sľubuje skutočný hudobný zážitok spájajúca v sebe známe hlasy, originálne kostýmy a momenty, vďaka ktorým história popu opäť ožije! Novodobá Abba s pôvodnými hudobníkmi vystúpi spoločne s The National Symphony Orchestra of London. V tejto zostave potešili svojím vystúpením už Hollywood alebo Londýn a haly na oboch miestach doslova praskali vo švoch.

Americký gitarista Pat Metheny vydal nedávno nový album Orchestrion, ktorý predstaví aj na svojom bratislavskom koncerte 26. februára. Média jeho album označili za vynikajúci a úspech jeho koncertnej šou ho podnietil k pridaniu nových krajín na svojom aktuálnom turné. Priaznivci amerického gitaristu Pata Methenyho, ktorý sa onedlho predstaví v Bratislave, už určite zaregistrovali vydanie albumu Orchestrion (Nonesuch/Warner 2010). Rozmanitosť kompozícií najlepšie objasňuje víziu umelca, ktorý prijal výzvu objavovať doteraz nepoznané teritóriá v hudbe. Album podľa vyjadrení prestížnych médií New York Times, Guardian či BBC predstihol Methenyho očakávania. Fantastické ohlasy na veľkolepú pódiovú šou podnietili k rozšíreniu pôvodne plánovaného svetového turné, ktoré odštartovalo 1. februára vo francúzskom Champagne. Po európskych, amerických a kanadských metropolách sa Metheny spolu so svojím unikátnym orchestriónom presunie na ázijský kontinent. O úspechu napovedá takmer okamžite vypredaná štvorica koncertov v kórejskom Soule a v Japonsku. Ešte predtým však uvidíme Orchestrion 26. februára v bratislavskej Inchebe v rámci cyklu Hviezdy svetového jazzu.