Danubius Gastro

V termíne 21.–24.1.2010 sa uskutoční 17. ročník veľtrhu Danubius Gastro, na ktorom sa prezentujú produkty a služby gastronómie, potravinárstva a hotelierstva. Ide o rozhodujúce podujatie v tejto oblasti na Slovensku i v rámci stredoeurópskeho regiónu. Môžeme konštatovať, že jeho súbežné konanie s veľtrhom cestovného ruchu ITF Slovakiatour bolo z hľadiska cielenej návštevnosti správnym rozhodnutím a odborné média ho označujú za  najatraktívnejšiu výstavnú kombináciu na Slovensku vôbec.

Nosnými oblasťami veľtrhu s vysokým počtom nových aj etablovaných vystavovateľov sú gastrotechnika, potraviny, káva a technika na jej prípravu. Výrazný nárast očakávame vo vinárstve, kde okrem širokého zastúpenia domácich producentov a dovozcov, budú kolektívne zastúpení aj francúzski, českí a moravskí vinári. Garantom veľtrhu je Ministerstvo pôdohospodárstva SR, čo sa odráža v širšom zastúpení slovenských výrobcov potravín a nápojov. V rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín sa bude prezentovať expozícia  Značky kvality Slovakia.

Podľa počtu vystavovateľov prihlásených k dnešnému dátumu, predpokladáme účasť vyše 250 vystavovateľov na celkovej výstavnej ploche 17 000 m². Čo sa týka zastúpenia priamych vystavovateľov zo zahraničia, medzinárodný charakter podujatia dokazuje ich vyše 30%-ný podiel. Ak berieme do úvahy aj nepriamo zastúpené zahraničné firmy, ide o viac ako 50%-ný podiel.

Príprave sprievodných programov, bola v spolupráci s odbornými garantmi, venovaná mimoriadna pozornosť. Rok 2010 bude v ich počte a kvalite rekordný. Výsledkom sú mnohé semináre, súťaže, prezentačné a predajné prehliadky, ktoré prezradia nové trendy v potravinárstve a “kulinárske finty” od popredných odborníkov. Prvýkrát organizujeme najprestížnejšiu kuchársku súťaž na svete „Kulinársku olympiádu Bocuse d´Or“. Zo slovenského kola víťazi postúpia na svetové finále v Lyone v roku 2011.

Po ročnej prestávke sa na veľtrhu opäť konajú Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy, prvý raz v troch kategóriách Barista 2010, Coffee in Good Spirit 2010, Latte ART 2010. Ako jednu z najatraktívnejších sprievodných akcií môžeme vyzdvihnúť 11. ročník Národnej prehliadky kuchárskeho a cukrárskeho umenia “Poézia v gastronómii”, kde sa predstavia súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska. Pekárska súťaž o „Najlepší bratislavský rožok“ bude doplnená súťažami o „Najlepší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a „Najkrajšie umelecké dielo z karamelu“. Nebudú chýbať barmanské súťaže 8. ročník ST. NICOLAUS CUP 2010 spolu so ST. NICOLAUS FREE STYLE, ktoré určite potešia oči, ale aj chuťové poháriky. Milovníci vína môžu ochutnať vzácne odrody z celého sveta a pokochať sa zručnosťou someliérskych majstrov, ktorí si zmerajú sily v súťaži CORNER SOMMELIER COMPETITION – Down Under Trophy 2010. Umelecké výtvory vyrezávania z ovocia a zeleniny budeme môcť sledovať počas  súťaží Carving Cup 2010. Najlepšie exponáty a novinky získajú cenu “DANUBIUS GASTRO 2010”.                                                                  

Nenechajte ujsť Vašej pozornosti tento najprestížnejší veľtrh hotelierstva, gastronómie, potravinárstva, balenia a obchodu na Slovensku.