Danubius Gastro

Denne

Denne______________________________________________   Programové centrum

 

Snúbenie jedla a vína - Prezentácie prípravy jedál a prezentácie vhodných vín

                                   Organizátor : Slovenský zväz kuchárov a cukrárov

                                   Termín: štvrtok              11.00 - 14.45

                                   piatok, sobota               10.15 - 17.25                 

                                   nedeľa                          10.15 - 14.45

 

Denne ________________________________________________________________hala A2

 

                        CARVING CUP SLOVAKIA 2008 – ozdobné vyrezávanie z ovocia a zeleniny

                                   Súťaž pre absolventov carvingových kurzov na Slovensku a v Čechách.

                                   Organizátor : Czech Carving studio s.r.o.

                                   Termín: štvrtok - nedeľa             9.00 - 17.00 

 

Denne ________________________________________________________________hala A0

 

                        ARTE PASTICCIERA  LA  DONATELLA – prezentácia talianskych dezertov

                                   Organizátor : Coffee Academy Slovakia

                                   Termín: štvrtok - nedeľa             12.00 – 12.30

                       

Denne ________________________________________________________________hala D1

 

Prednášky s praktickými ukážkami: 

11.,00               Coffee BAR drinks & cockatils - káva v barových drinkoch a koktailoch

12,00                Modern mixology & new world trends - moderná mixológia a nove trendy vo svete

13,00                Working Flair - pracovný štýl bartendra

14.,00               Street flair performance - exhibičné vystúpenia

15,00                Welness drinkology, healthy way of drinking  - Welness drinkologia, zdravá cesta pitia

16,00                Street flair performance 

17,00                Welness drinkology, healthy way of drinking

                                                     

            Organizátor : Gastronomic Crew company s.r.o.

                                   Termín: štvrtok - nedeľa

 

17.1.2008 - štvrtok

17.1.2008_____________________________________________Programové centrum

09,00 – 18,00    Medzinárodná súťaž „O najlepší Bratislavský rožok“, „O najkrajší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a

            „Najkrajší kvet z karamelu“

                                   Organizátor : Cech pekárov a cukrárov RZS

                                   Vyhodnotenie:                          15.00

 

11,30 – 17,00    „Danubius Gastro Carving Cup 2008“

                        Organizátor: Slovenský zväz kuchárov a cukrárov

 

17.1.2008______________________________________hala A0 seminárna miestnosť

13,00 – 16,30    Diskusné fórum: Gastronómia, hudba, šport v službách človeka,

Osobitosti exotickej kuchyne očami európskeho cestovateľa

                        Organizátor: Lekárska fakulta, Ústav lekárskej fyziky, biofyziky, informatiky a telemedicíny,

                                         Univerzita   Komenského, Bratislava

 

17.1.2008_____________________________________________________________hala A2 pódium

14,00 – 17,00    Somelierska súťaž: CORNER SOMMELIER COMPETITION - AMERICAS TROPHY

                        Organizátor: Asociácia somelierov Slovenska

 

17.1.2008________________________________________________________hala A0

13,00 – 15,30    Kávové špeciality z celého sveta

– ukážka prípravy a ochutnávka modernej prípravy kávy a nápojov z kávy

                        Organizátor: Coffee Academy Slovakia

                        Prezentujú: absolventi Coffee Academy Slovakia

 

18.1.2008 - piatok

18.1.2008____________________________________________Programové centrum

09,00 – 18,00    Medzinárodná súťaž „O najlepší Bratislavský rožok“, „O najkrajší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a

            „Najkrajší kvet z karamelu“

                                   Organizátor : Cech pekárov a cukrárov RZS

                                   Vyhodnotenie:                          15.00

10,00 – 17,00    9. Medzinárodná výstava jedál a cukrárskych výrobkov „Poézia v gastronómii“

                        Organizátor: Slovenský zväz kuchárov a cukrárov

 

18.1.2008________________________________________________________hala A0 seminárna miestnosť

13,00 – 14,00    Odborné semináre :  City and Guilds – Medzinárodné odborné kvalifikácie

                        Organizátor: PTK-ECHO s.r.o.

 

16,00 – 18,00    Prezentácia gastronomických špecialít a cestovného ruchu:

SARDÍNIA „CARIBIC STREDOZEMNÉHO MORA“ SARDEGNA “CARAIBI DEL MEDITERRANEO”

                        Organizátor: PROMOEURO, s.r.o.

 

18.1.2008____________________________________________________________ hala A2 pódium

10,00 – 16,00    6. ročník ST. NICOLAUS CUP 2008

Barmanská súťaž seniorov a juniorov v kategórii Long drink

                        Organizátor: Slovenská barmanská asociácia, ST. NICOLAUS-trade, a.s.

 

18.1.2008________________________________________________________hala A0

od 09.30                       Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy BARISTA 2008

                        Organizátor: Coffee Academy Slovakia

 

13,00 – 15,30    Kávové špeciality z celého sveta

– ukážka prípravy a ochutnávka modernej prípravy kávy a nápojov z kávy

                        Organizátor: Coffee Academy Slovakia

 

19.1.2008 - sobota

19.1.2008_____________________________________________Programové centrum

09,00 – 13,00    Medzinárodná súťaž „O najlepší Bratislavský rožok“, „O najkrajší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a

            „Najkrajší kvet z karamelu“

                                   Organizátor : Cech pekárov a cukrárov RZS

                                   Vyhodnotenie:                          15.00

 

10,00 – 17,00    9. Medzinárodná výstava jedál a cukrárskych výrobkov „Poézia v gastronómii“

                        Organizátor: Slovenský zväz kuchárov a cukrárov

 

19.1.2008______________________________________hala A0 seminárna miestnosť

13,00 – 15,00    Odborné semináre :   Japonská a ázijská kuchyňa

                        Organizátor: PTK-ECHO s.r.o.

 

19.1.2008__________________________________________________hala A2 pódium

11,00                BARMANSKÁ SHOW ST. NICOLAUS

                        Originálne vystúpenia barmanov s prekvapením

                        Organizátor: Slovenská barmanská asociácia, ST. NICOLAUS-trade, a.s.

 

13,00                BARMANSKÁ SHOW ST. NICOLAUS

                        Originálne vystúpenia barmanov s prekvapením

                        Organizátor: Slovenská barmanská asociácia, ST. NICOLAUS-trade, a.s.

 

15,00                BARMANSKÁ SHOW ST. NICOLAUS

                        Originálne vystúpenia barmanov s prekvapením

                        Organizátor: Slovenská barmanská asociácia, ST. NICOLAUS-trade, a.s.

 

19.1.2008________________________________________________________hala A0

od 09,30           Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy BARISTA 2008 - finále

                        Organizátor: Coffee Academy Slovakia

 

13,00 – 15,30    LATE ART SHOW

                                   Organizátor: Coffee Academy Slovakia

 

20.1.2008 – nedeľa

20.1.2008_____________________________________________Programové centrum

10,00 – 17,00    9. Medzinárodná výstava jedál a cukrárskych výrobkov „Poézia v gastronómii“

                                   Organizátor : Slovenský zväz kuchárov a cukrárov