DOLNÁ OBLASŤ VÍTKOVICE

Najväčší turistickým lákadlom Ostravy sa v Posledných rokoch stali Dolné Vítkovice. Bývalý priemyselný areál je unikátny ukážkou industriálnej pamiatky citlivo pretvorené v kultúrne a spoločenské centrum.


Praděd

Vysielač je vysoký 146,5 a do výšky 73 metrov vás vyvezie výťah na kruhovú vyhliadkovú terasu. Vrchol vysielača je teda vo výške 1637 metrov, čo je najvyšší dostupný bod v Českej republike.

 

Lysá hora

Lysá hora so svojimi 1323 metrami je najvyšší vrchol Moravskoslezských Beskýd. Tajomná a zádumčivá hora umožňuje výhľady na mestá pod sebou.

ŠTRAMBERK

Labyrint úzkych uličiek dal Štramberku názov Moravský Betlehem. Mestečko láka svojou bohatou históriou, tajomnými legendami a drevenou ľudovou architektúrou.

 

HUKVALDY

Hukvaldy sú položené v krajine podhoria Beskýd, na pomedzí Lašské a Valašska. Najznámejším miestnym rodákom bol svetový hudobný génius Leoš Janáček.


Zámek Hradec nad Moravicí

Zámok v Hradci nad Moravicí bol miestom stretávania mnohých svetových osobností. Koncertovali tu Beethoven aj Liszt, tunajšie lovecké revíry obdivoval kancelár Metternich i sám ruský cár Alexander I.

 

HORSKÉ KÚPELE KARLOVA STUDÁNKA

Kúpele v najvyššej nadmorskej výške v Moravskoslezskom kraji sa môžu pochváliť unikátne čistým ovzduším, preto ju vyhľadávajú predovšetkým pacienti s dýchacími ťažkosťami.

 

SLEZSKÁ HARTA

Priehrada Slezská Harta je obklopená najmladšími českými sopkami. Pozostatky ich činnosti sú rozosiate po celom území.

Prečítaj si aj Tlačovú správu