Bocuse d'Or prvýkrát na Slovensku

Národné kvalifikačné kolo Bocuse d`Or, najslávnejšej súťaže kuchárskeho umenia na svete, sa prvýkrát uskutoční v SR. Začne sa 21. januára 2010 počas veľtrhu Danubius Gastro v Inchebe. Pridelením licencie na usporiadanie národného kola získalo Slovensko záruku na postup do ďalšieho, európskeho kola a šancu na postup do svetového kola súťaže.

Táto veľkolepá kuchárska a mediálna šou sa počas viac ako 20-tich rokov svojej existencie rozrástla na všetky kontinenty a je považovaná za gastronomického Oscara. Založil ju dnes 82 ročný šéfkuchár a držiteľ francúzskeho rytierskeho rádu a titulu šéfkuchár storočia Paul Bocuse.

Pre šéfkuchára, korého šesťčlenná porota na Slovensku vyhodnotí ako najlepšieho a vyšle ho na európske finále to bude jedno z najprestížnejších ocenení. Európske kolo sa bude konať vo švajčiarskej Ženeve 7. a 8. júna 2010. Pravidlá sú presne stanovené. Súťažný tím je zložený zo šéfkuchára, ktorý musí mať viac ako 23 rokov a asistenta, ktorý nemôže mať viac ako 22 rokov. Každý súťažiaci šéfkuchár prezentuje seba, nie reštauráciu alebo hotel. Témy, suroviny, vybavenie kuchyne a čas na prípravu jedla sú vopred stanovené. Do svetového finále, ktoré sa koná každý druhý rok sa prebojuje 24 najlepších z celého sveta.

Národný výber Bocuse d´Or

Podľa pravidiel stanovených usporiadateľom musí každá krajina, ktorá získala licenciu na uskutočnenie národného výberu zorganizovať túto súťaž najneskôr do 31. marca 2010. Aby bolo zachované medzinárodné renomé súťaže a čo najväčšia publicita, národné kolá Bocuse d´Or sú organizované ako súčasť odborných veľtrhov a výstav, pričom výbor európskej organizácie Bocuse d´Or na ne môže vyslať pozorovateľov. Cieľom národného výberu je umožniť kuchárom súťažiť proti sebe za účelom stanovenia oficiálneho kandidáta, ktorý bude reprezentovať krajinu na európskom kole. Posudzovať ich bude šesťčlenná porota zložená zo zástupcov svetových a slovenských šéfkuchárov a médií. Za dodržiavanie všetkých podmienok súťaže a použitie mena Bocuse d'Or Európa v roku 2010 je priamo zodpovedný prezident každého národného kola.

Bocuse d'Or Európa 2010

Európske kolo súťaže sa bude konať počas Palexpo v Ženeve vo Švajčiarsku ako súčasť veľtrhu Gourmet 7. - 8. júna 2010.

Témy na rok 2010 sú:

-         ryba servírovaná 14-tim osobám - biely halibut s hmotnosťou od 5 kg a 6 kg

-         mäso servírované 14-tim osobám – teľacie mäso o váhe cca 3,5 kg 

Suroviny dodá výhradne usporiadateľ v deň súťaže v Ženeve.