Bibliotéka, 4.-7.11.2010

.: PODIUM 1 :.

 

4.11.2010 __________________________________________________________ ŠTVRTOK

 

10.00 – 11.00           Strašné a najstrašnejšie strašidlá, strašidelné príbehy dospelých pre deti

Garant                         Kysucká knižnica v Čadci

 

11.00 – 12.00            Trinásta komnata Martina Kukučína

                                    Príbeh svetobežníka Martina Kukučína

Garant                         Literárne informačné centrum

 

12.00 – 13.00           Prezentácia autora Dr. Johna Virapena a jeho knihy Nežiaduci účinok: SMRŤ

Garant                                     Slovart-Print

 

13.00 – 14.00           Povesti z Oravy - prezentácia histórie regiónu prostredníctvom autora regionálnych povestí  Petra Hubu (Strašidelné povesti z Oravy, Povesti z dávnych čias, Povesti z Oravy I., Povesti z Oravy II.) 

Garant                                     Oravská knižnica A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne

 

14.00 – 15.00           Ak kone sa hrajú - stretnutie so spisovateľom Romanom Bratom a jeho novou knižkou.

Čaká vás krst knižky, autogramiáda a súťaž o malé prekvapenia

Garant                         SPN – Mladé letá s.r.o.

 

15.00 – 16.00           Prezentácia

Garant                         Simplicissimus vydavateľstvo

 

16.30 – 18.00           Aztécky kalendár a prezentácia knihy "Aztécký kalendář, historie-interpretace-horoskop“

Garant                         Kultúrna asociácia Nová Akropolis

 

5.11.2010 ____________________________________________________________ PIATOK

 

10.00 – 11.00                       Príroda pod lupou

Beseda časopisu Fifík s veterinárnym lekárom MVDr.S.Bučkom o všetkom, čo nás zaujíma o zvieratkách, za účasti jeho psíkov.

Moderuje: Katarína Trgová

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

11.00 – 12.00           Postmoderna, fantastika a tvorba pre deti, prezentácia knižných noviniek:

                                    Viliam Marčok: V poschodovom labyrinte

                                    Ondrej Herec: Dobre organizovaný netvor

Zuzana Stanislavová: Dejiny slovenskej literatúry pre deti a mládež po roku 1960

Garant                         Literárne informačné centrum

 

12.00 – 13.00           Kúzla a magická moc sú bližšie ako by ste si mysleli!

Predstavenie slovenskej fantasy série pre mládež a všetkých dospelých, ktorí si radi zabudnú hlavu v oblakoch. Hovoriť budeme s autorkou, mladou študentkou Marjou Holecyovou, o jej čarodejníckej ságe Mariotovi dediči

Garant                         Vydavateľstvo Fragment s.r.o.

 

13.00 – 14.00           O knihách z vydavateľstva DAXE a detských časopisoch Maxík a Zvonček, beseda a autogramiáda so spisovateľkou a vydavateľkou Danušou Dragulovou-Faktorovou. Vystúpi detský folklórny súbor Kobylka pod vedením Eleonóry Boďovej.

Moderuje Vladimír Dobrík.

Garant                         DAXE s.r.o.

 

 

 

14.00 – 15.00                       Autogramiáda Perfekt

Tvorcovia memoárovej literatúry kníh T.Bartfay, J.Berky-Mrenica ml., J.Čomaj, A.Fischerová, F.Klinda, V.Kompánek, M.Kráľovičová, E.Kristinová, J.Kubanka, D.Machala, D.Mikolaj, Š.Nosáľ, M.Polák, A.Račko.

Vydavateľstvo Perfekt: E.Drobný, M.Gocníková, M.Mázik

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

15.00 – 16.00                       Krst knihy „Poviedky o nevere“

Garant                         EvitaPress a martinus.sk

 

16.00 – 17.00           Výživa a civilizačné choroby a novinky vydavateľstva Balneotherma

hostia: MUDr. Janka Zálešáková a  Prof. RNDr. Jozef Čársky, CSc

Garant                         Balneotherma s.r.o.

 

17.00 – 18.00           Tiso a Mussolini, nová kniha Ústavu pamäti národa o slovensko-talianskych vzťahoch v rokoch 1939 – 1945 a Beseda  s autorom, českým historikom Petrom Kubíkom

Garant                                     Ústav pamäti národa

 

6.11.2010 ___________________________________________________________ SOBOTA

 

10.00 – 11.00           "Čítajme a hádajme s Ondrejom Nagajom" prezentácia tvorby regionálneho autora

Garant                                     Turčianska knižnica v Martine

 

11.00 – 13.00                       Tvorivé dielne pre deti a mládež

Garant                                     Kultúrna asociácia Nová Akropolis

 

13.00 – 14.00           Prezentácia vlastivednej encyklopédie Tatry – príroda prostrednictvom autorov zo Slovenska, Poľska i Čiech, ktorí sa na vzniku encyklopédie podieľali

Garant                         Nakladatelství Baset

 

14.00 – 15.00           Prezentácia nových publikácií Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV: Historický slovník slovenského jazyka (prezentuje M. Maján), Teória spisovného jazyka (prezentuje J. Dolník) a pripravené vydanie II. zväzku Slovníka súčasného slovenského jazyka (prezentuje A. Jarošová).

Hosť: Pavol Žigo

Garant                         VEDA, vydavateľstvo SAV a JÚĽŠ SAV

 

15.00 – 16.00           Prezentácia

Garant                         Festival spoločenských hier

 

16.00 – 17.00           Animované biblické príbehy - vstúpte s nami do sveta Biblie a príďte sa pozrieť na predstavenie ďalších dielov zo série interaktívnych DVD Animovaných biblických príbehov.

Režisér a producent Richard Rich (Walt Disney® - Pocahontas, Macko Pu, Líška a Pes, Taran) bravúrne a zároveň nesmierne citlivo spája rôzne biblické epizódy do súvislostí a vytvára z nich dejovú líniu, ktorá zaujme aj dospelých. Môžete sa tešiť na zaujímavých hostí (účasť prisľúbili - režisérka slovenského znenia pani Eva Galandová a ďalší spolupracovníci) a súťaž o hodnotné ceny.

Garant                                     Maranatha o.s. a Štúdio Nádej o.z.

 

17.00 – 18.00           Aztécky kalendár a prezentácia knihy "Aztécký kalendář, historie-interpretace-horoskop“

Garant                         Kultúrna asociácia Nová Akropolis

 

7.11.2010 ____________________________________________________________ NEDEĽA

 

10.00 – 11.00           Gustáv Murín

Garant                         Marenčin PT

 

11.00 – 12.00           Macko Pusík - prezentácia na ktorej sa zúčastnia herci účinkujúci v rozprávkach Macka Pusíka s pesničkami, hrami a tvorivou dielňou

Garant                         Magnet Press

 

12.00 – 13.00           Animované biblické príbehy - vstúpte s nami do sveta Biblie a príďte sa pozrieť na predstavenie ďalších dielov zo série interaktívnych DVD Animovaných biblických príbehov.

Režisér a producent Richard Rich (Walt Disney® - Pocahontas, Macko Pu, Líška a Pes, Taran) bravúrne a zároveň nesmierne citlivo spája rôzne biblické epizódy do súvislostí a vytvára z nich dejovú líniu, ktorá zaujme aj dospelých. Môžete sa tešiť na zaujímavých hostí (účasť prisľúbili - režisérka slovenského znenia pani Eva Galandová a ďalší spolupracovníci) a súťaž o hodnotné ceny.

Garant                                     Maranatha o.s. a Štúdio Nádej o.z.

 

13.00 – 14.00           Prezentácia noviniek vydavateľstva

Garant                                     SPN – Mladé letá s.r.o.

 

14.00 – 15.00           Spod ženského pera na Hornom Považí, prezentácia novej básnickej zbierky Kataríny Mikolášovej Vyzliekam sa z času a privítanie do života knihy ponášok na andersenovské a wildovské rozprávky Zuzany Kuglerovej  Rozprávky z blogu

Garant                         Krajská knižnica v Žiline

 

14.00 - 15.00            Literárna chalupa - prezentácia ZLKS

Garant                          Združenie literárnych klubov Slovenska

 

16.00 – 17.00                       Ako si voliť to, čo zažívame

Prezentácia série kníh E. a J. Hicksovcov (podľa záujmu aj praktická ukážka riešenia problémov na základe filozofie týchto kníh.)

Garant                         Vydavateľstvo Eugenika

 

17.00 – 18.00           Juraj Šebo

Garant                         Marenčin PT

 

                                                               .: PODIUM 2 :.

 

4.11.2010 __________________________________________________________ ŠTVRTOK

 

10.00 – 11.00           Prezentácia

Garant                         Festival spoločenských hier

 

11.00 – 12.00                       Ako začať zbierať známky

Slovenská pošta a vydavateľstvo Perfekt predstavujú svoju spoločnú príručku mladého filatelistu za účasti zástupcov kolektívu autorov M.Vanču a M.Ziku.

Moderuje: Magdaléna Gocníková

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

12.00 – 13.00           Prezentácia knižných noviniek

Garant                                     Vydavateľstvo Ideál

 

13.00 – 14.00                       Vrkôčkine tajné objavy a BublinkovÉ rozprávky

Vydavateľstvo SPN - Mladé letá pozýva všetky deti na stretnutie so spisovateľkami Martou Hlušíkovou a Paulou Sabolovou

Garant                         SPN – Mladé letá s.r.o.

 

14.00 – 15.00                       Prezentácia knihy Starostlivosť  o pôdu v záhrade

Hosť: Zoltán Bedrna

Garant                         VEDA, vydavateľstvo SAV

 

15.00 – 16.00            Slovenská poézia v prekladoch

Prezentácia publikácií LIC spojená s literárnou súťažou a zaujímavými cenami

Garant                         Literárne informačné centrum

 

16.00 – 17.00           Prezentácia básnickej zbierky „Nežná“ od Milana Kováča

Garant                         Artis Omnis s.r.o.

 

17.00 - 18.00            Prezentácia

Garant                         Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

 

5.11.2010 ____________________________________________________________ PIATOK

 

10.00 – 11.00                       Chcete prežiť? Bankrot!

Beseda s autorom rovnomennej knihy V. Strýčkom, víťazom ankety Knižnej Revue Debut roka 2009.

Moderuje: Andrej Ferko

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

11.00 – 12.00           Prezentácia knihy Rozbitie alebo rozpad? Historické reflexie zániku Česko-Slovenska 1939.

Hostia: historici V. Bystrický, M. Michela a M. Schvarc

Garant                         VEDA, vydavateľstvo SAV a Historický ústav SAV

 

12.00 – 13.00           Gerhard Seyfried: Útek z Berlína - undergroundový animovaný komiks s Marianom Labudom ml. a Marekom Majeským.

Sfilmované live čítanie Vám ponúka Goetheho inštitút.

Útek z Berlína vyšiel v roku 2010 vo vydavateľstve SLOVART. Preklad: Katarína Motyková

Garant                         Goethe-Institut Bratislava

 

13.00 – 14.00           O kauze „krvavej grófky“ a ďalších veľkých záhadách našich dejín - rozhovor s autorom literatúry faktu Viliamom Apfelom a privítanie jeho horúcej knižnej novinky Kliatba zvaná Alžbeta.

Garant                                     Vydavateľstvo Matice slovenskej

 

 

14.30 – 15.30                       Dvadsať rokov časopisu Fifík

Zábava, hry, rozhovory, kreslenie, súťaže a všetko, čo deti baví

Moderuje: Zuzana Katrušinová

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

15.30 – 17.00                       Časopis Quark: Očkovanie proti chrípke. Áno či nie?

Rozhovor s profesorom Fedorom Čiamporom.

Moderuje: Jana Matejíčková

Garant                         Vydavateľstvo Perfekt

 

17.00 - 18.00            Prezentácia

Garant                         LK Generácia a Miestna knižnica Petržalka

 

6.11.2010 ___________________________________________________________ SOBOTA

 

10.00 – 12.00           Prvé dotyky Slovákov s boľševizmom, Ústav pamäti národa uvádza prierez knižnou tvorbou historika Martina Lacka + beseda s autorom

Garant                                     Ústav pamäti národa

 

12.00 – 14.00           Cena Fantázie

Garant                                     Fantázia

 

14.00 - 15.00            Literárna chalupa - prezentácia ZLKS

Garant                         Združenie literárnych klubov Slovenska

 

15.00 – 16.00           Prezentácia

Garant                         Aula Cervantes De Bratislava, Španielsko

 

16.00 – 17.00           Gerhard Seyfried: Útek z Berlína - undergroundový animovaný komiks s Marianom Labudom ml. a Marekom Majeským.

Sfilmované live čítanie Vám ponúka Goetheho inštitút.

Útek z Berlína vyšiel v roku 2010 vo vydavateľstve SLOVART. Preklad: Katarína Motyková

Garant                                     Goethe-Institut Bratislava

 

17.00 – 18.00                       Literárna chalupa - prezentácia ZLKS

Garant                         Združenie literárnych klubov Slovenska

 

7.11.2010 ____________________________________________________________ NEDEĽA

 

10.00 – 11.00           Prezentácia vydavateľstva

Hostia: Adriena Bartošová, Ľubomír Feldek, Martin Činovský a Astrid Simml (riaditeľka nakladateľstva WiW)

Garant                         Vydavateľstvo Who is who

 

11.00 – 12.00           Prezentácia

Garant                         Simplicissimus vydavateľstvo

 

12.00 – 13.00           Prezentácia autora Dr. Johna Virapena a jeho knihy Nežiaduci účinok: SMRŤ

Garant                                     Slovart-Print

 

13.00 – 14.00                       Patrí Svätopluk a Veľká Morava do slovenských dejín?

S prof. Matúšom Kučerom o jeho najnovšej knihe Kráľ svätopluk a o tom, pokiaľ siahajú naše korene...

Garant                                     Vydavateľstvo Matice slovenskej

 

14.00 - 15.00            „Magický Egypt“, prednáška spojená s prezentáciou knihy „EGYPT - symbolismus a archeologie“

Garant                         Kultúrna asociácia Nová Akropolis

 

15.00 – 17.00           Prezentácia a stretnutie s najúspešnejšími autormi vydavateľstva

Garant                         Vydavateľstvo Motýľ

.: PODIUM 3 :.

 

4.11.2010 __________________________________________________________ ŠTVRTOK

 

11.00 – 12.00           Predstavenie projektu www.rajknih.sk internetového obchodu s elektronickými knihami - ebookmi.

Garant                         MB Entertainment s.r.o.

 

13.00 – 14.00           Vstúpte do novej knižnej siete BookFan. Sledujte, čo čítajú priatelia na Facebooku a doporučte im Vaše obľúbené knihy. Podľa Vášho osobného knižného profilu Vám BookFan doporučí knihy, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Garant                         BookFan.eu

 

14.00 – 16.00           Pracovné stretnutie Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR

Garant                         Združenie vydavateľov a kníhkupcov SR

 

16.30 – 17.30           Prezentácia

Garant                         Sugarbooks s.r.o.

 

5.11.2010 ____________________________________________________________ PIATOK

 

10.00 – 11.00           Ako sa tvorí Klub záhad - zábavná diskusia s deťmi o tom, ako vzniká obľúbená knižná séria od Thomasa Brezinu

Garant                                     Vydavateľstvo Fragment s.r.o.

 

12.00 – 13.00           Prezentácia

Garant                         Slovenská biblická spoločnosť

 

13.00 – 14.00           Predstavenie projektu www.rajknih.sk internetového obchodu s elektronickými knihami - ebookmi

Garant                         MB Entertainment s.r.o.

 

14.00 – 15.00           Vstúpte do novej knižnej siete BookFan. Sledujte, čo čítajú priatelia na Facebooku a doporučte im Vaše obľúbené knihy. Podľa Vášho osobného knižného profilu Vám BookFan doporučí knihy, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Garant                         BookFan.eu

 

15.00 – 16.00           Prezentácia

Garant                         Sugarbooks s.r.o.

 

16.00 – 17.00                       Pavel "Hirax" Baričák, krst románu Nauč ma umierať

                                   Krst nového románu Nauč ma umierať od Pavla "Hiraxa" Baričáka.

Garant                         martinus.sk

 

17.00 – 18.00                       Stretnutie "špinavých" básnikov

Pavel "Hirax" Baričák bude čítať z jeho zbierok More srdca a Nech je nebo všade a zároveň aj celý večer improvizovane moderovať.

Garant                         martinus.sk

 

6.11.2010 ___________________________________________________________ SOBOTA

 

10.00 – 11.00           Prezentácia

Garant                                     Sugarbooks s.r.o.

 

11.00 – 12.00           Vstúpte do novej knižnej siete BookFan. Sledujte, čo čítajú priatelia na Facebooku a doporučte im Vaše obľúbené knihy. Podľa Vášho osobného knižného profilu Vám BookFan doporučí knihy, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Garant                         BookFan.eu

 

12.00 – 13.00                       Nová kniha Sone Valentovej!

Predstavenie knihy Prelet nad životom od známej slovenskej herečky. Na pulty prichádza intímna spoveď divy filmového a divadelného herectva, oddanej manželky, starostlivej matky a pokornej ženy

Garant                         Vydavateľstvo Fragment s.r.o.

 

13.00 – 14.00                       Jánošíkova banka

Beseda s autormi knižky J. Drgoncom a A. Ferkom

Garant                         Perfekt

 

14.00 – 15.00                       Tehuľky, bojíte sa niečo opýtať Vášho gynekológa?

Beseda s gynekologičkou MUDr. R. Sládičekovou, jednou z tímu odborníčok okolo Veľkej knihy o matke a dieťati, najpredávanejšej knihy o starostlivosti o matku a dieťa.

Moderuje: Magdaléna Fazekašová

Garant                         Perfekt

 

15.00 – 16.00           Prezentácia najlepších slovenských prekladateľov, tohtoročných laureátov Hollého ceny

Garant                         Slovenská spoločnosť prekľadateľov umeleckej literatúry

 

16.00 – 17.00           Prezentácia novej knihy vydavateľstva DACO Jozef Mikloško: Ako som bol bloger  (prísne tajné - 71 blogov za 71 rokov) spojená s kultúrnym programom.

Garant                         vydavateľstvo DACO

 

7.11.2010 ____________________________________________________________ NEDEĽA

 

11.00 – 12.00           Vstúpte do novej knižnej siete BookFan. Sledujte, čo čítajú priatelia na Facebooku a doporučte im Vaše obľúbené knihy. Podľa Vášho osobného knižného profilu Vám BookFan doporučí knihy, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Garant                         BookFan.eu

 

14.00 – 15.00                       To najlepšie z mäsa a múčnikov

Vydavateľstvo Perfekt a Miroslav Palát z Tescomy uvádzajú do života najnovšie knihy dvojice autorov Zdenky a Vladimíra Horeckých, predstavujúcich osobitný fenomén v tvorbe kuchárskych kníh nielen na Slovensku. Akcia spojená s autogramiádou a ochutnávkou

Garant                         Perfekt

 

15.00 – 16.00                       Lunárny kalendár - život v súlade s vplyvom Mesiaca

Garant                         Vydavateľstvo Eugenika

 

16.00 – 17.00           Prezentácia

Garant                   Vydavateľstvo Regent

 

 

.: VELTRŽNÉ KINO :.

 

4., 5., 6., 7.11.2010 _____________________________ ŠTVRTOK, PIATOK, SOBOTA, NEDEĽA

 

Filmy v rámci prezentácie  Strednej umeleckej školy animovanej  tvorby

Premietacie bloky 10.00-13.00h. a 14.00-17.00h.

 

Rok produkcie 2010

1.    V TME /THE BLINDNESS– Slavomíra Abelová, kombinovaný /5:04/

2.    RC/ RC – Michal Beňo, 3D /3:32/

3.    ALEGRIA /ALEGRIA – Zuzana Bobríková,  kombinovaný /3:20/

4.    CHÉMIA /CHEMS – Michelová, Dudek, , kombinovaný /5:04/

5.    PREDTÝM /BEFORE  – Martin Groch, kombinovaný /2:49/

6.    ŽIVOT PAPIERA /LIFE OF THE PAPER – Róbert Hruška , kombinovaný /3:47/

7.    RECYKLUS /RECYCLE – Eva Hudáková, kreslený /2:13/

8.    ŽIRAFA /GIRAFFE – Matúš Kalivoda, kreslený /3:25/

9.    ALICE SUICIDO / ALICE SUICIDO – Šimon Kravár, 3D /5:49/

10.  SUSED /NEIGHBOUR – Frederika Makyšová, kreslený /2:44/

11.  PŠTROS /OSTRICH – Juraj Novosad, kreslený /3:04/

12.  UŠATÉ ZÁLEŽITOSTI /EARED AFFAIRS – Michaela Pavlíková, kreslený /2:42/

13.  PSÍ ŽIVOT /THE TROUBLE OF LIFE – Vladimír Polák, kreslený /2:26/

14.  WONDER CALLING / WONDER CALLING – Eleonóra Stanková, kombinovaný /3:47/

15.  TEDDY /TEDDY – Simona Šebestová, 3D /3:32/

16.  HVIEZDA /STAR – Mária Vinogradová, kreslený /3:32/

17.  SVET BÁBIK /WORLD OF DOLLS – Anastázia Volárová, kreslený /2:54/

18.  POĽOVAČKA /DUCK HUNT – Agata Bolaňosová, kreslený /1:12/

19.  LETNÝ SPÁNOK  /SUMMER SLEEPING – Sebasstián Komáček, kombinovaný /1:00/

20.  TAJOMSTVO SFINGY /SECRETS OF THE SPHINX – Dušan Trizuliak, 2D /4:00/

21.  STAROVEK /ANTIQUITY – Tomáš Veselovský, 2D /4:00/

22.   FARBY PANELU /COLORS OF PANEL – Adam Miščík, Filip Wawrinský, 3D /2:56/

 

Rok produkcie 2009

23.  KRÁSA ŽIVOTA /THE BEAUTY OF LIFE - Matúš Blšťák, kreslený /3:06/

24.  BULDOG /BULDOG - Daniel Brogyányi, plastelínový /4:03/

25.  OPIČÍ BAR /MONKEY BAR - Simona Bucseková, Michaela Guthová, kreslený /3:12 /

26.  PÁRNOKOPYTNÍK /ARTIODACTYL - Michal Dúžek, Jozef Malacký, 3D /4:00/

27.  LESK PEŇAZÍ /SHINE OF MONEY - Michaela Habová, kreslený  /2:31/

28.  O ZLOM DRAKOVI /ABOUT BAD DRAGON - Filip Hadač, Richard Kružlík, kreslený /8:26/

29.  GAROILES, ANJELI TEMNOTY /GARGOILES, ANGELS OF DARKNESS - Peter Hoffman, kreslený /11:38/

30.  MECHANICKÁ PORUCHA /BACK LASH - Samuel Jánoš, Matej Koleják, 3D /2:33/

31.  NEDOROZUMENIE /MISSUNDERSTOOD - Ľubor Kimlička, kreslený /3:07/

32.  MUCHA /FLY - Filip Kruppa, Iveta Tichá, kreslený /2:42/

33.  MHD /THE PUBLIC TRANSPORT - Veronika Kubinská, kreslený /2:54/

34.  KNIŽNICA /THE LIBRARY - Miroslava Mitošinková, kreslený /4:21/

35.  OSCILÁCIA /THE OSCILATION - Veronika Moravčíková, Eva Tomovičová, kreslený /3:58/

36.  POKLAD PREDKOV /TREASURE OF ANCESTRY - Zuzana Nemcová, kreslený /2:15/

37.  DARČEK /THE PRESENT - Simona Sabolová, kreslený /5:41/

38.  NÁMORNÍK /SAILOR - Ondrej Suroviak, 3D /3:08/

39.  NA PRVÝ POHĽAD /FOR A FIRST SIGHT- Nina Šišová, kreslený /3:33/

40.  KRVINKA /CORPUSCIE – Bílek, kombinovaný /2:36/

41.  CESTA POHĽADU / THE WAY OF LOOK - Michal Taragel, kreslený /1:45/

42.  BEZ NÁZVU / NO NAME – Jozef Malacký, kreslený film /1:30/

 

Rok produkcie 2008

43.  MATCH / TABLE TENNIS – Dušan Trebichalský, Ivana Pavlíková,  kreslený  /3:07/

44.  PANDORINA SKRINKA / PANDORA’S BOX – Matej Bírošík, kombinovaný /3:19/

45.  BURATINOVE DOBRODRUŽSTVÁ / BURATIN’S ADVENTURES – Adrián Frátrič, Erik Ochránek, klasický /3:11/

46.  GALÉRIA / GALLERY – Jakub Ježík, klasický /4:19/

47.  PANÁKOVA NOČNÁ MORA / FIGURE’S NIGHTMARE  – Daniel Skákala, kombinovaný /4:12/

48.  LEGENDA FANTÁZIE / LEGEND OF FANTASY  – Michal Csanyi, klasický /5:33/

49.  ŠKOLA TANCA / SCHOOL OF DANCE  – Zuzana Šeboková, Patícia Gáborová, klasický /4:00/

50.  TEST / TEST  – Peter Ondrejkovič, kombinovaný /4:14/

 

Filmy kultúrnych inštitútov a kultúrnych oddelení pri veľvyslanectvách so sídlom v Bratislave / D407

Premietacie bloky 13.00-14.00h. a 17.00-18.00h.

 

Espaguetti Western/Špagety Western

Sami Natsheh, 2007, España / Španielsko, 11´

Film bol nominovaný na cenu Goya 2009 za najlepší animovaný krátky film. Špagetový trubadúr nám v ňom za zvukov svojho bendža rozpráva príhody a nehody odvážneho Spaghetti Kida, najrýchlejšej špagety Západu a jeho úhlavných nepriateľov, obávaných makarónových Indiánov a zlovestného Rezanca Jacka.

 

Steinfliegen

Anne Walther; 2009, Deutschland / Nemecko, 14´

www.steinfliegen.de

Auf einer Insel wohnt der Steinfliegenjunge Ferdi mit seinen Eltern. Steinfliegen können nicht fliegen, sie sind zu schwer und ihre kleinen Flügel tragen sie nicht. Doch Ferdis größter Wunsch ist es, fliegen zu können. So macht er sich auf die Reise, um das Fliegen zu lernen...

Na jednom ostrove býva spolu s rodičmi Ferdi, kameň, ktorý túži lietať. Kamene však nemôžu lietať, sú ťažké a ich malé krídla ich neunesú. Ale Ferdiho najväčším snom je vedieť lietať. Vydá sa preto na cestu, aby sa naučil lietať...

 

Guisado de Galinha (Chicken Stew)

Joana Toste, 2008, Portuguese / Portugalsko, 5´

Oh… Portugal!

Animation Carlos Fernandes, Osvaldo Medina, Pedro Brito, Ricardo Blanco

Subtitles: English

 

  

 

.: SLOVENSKÝ ROZHLAS :.

 

5.11.2010 ________________________________________________ PIATOK

 

10.00 – 11.00           Hosť Rádia Regina – Daniela Kapitáňová v špeciálnom vydaní pravidelného diskusného programu.

Moderuje Jana Blejová

priamy prenos RR

 

12.00 - 13.00            Krajinka s koníkom – diskusia s autorkou detskej knižky Martou Šurinovou a ilustrátorom Jurajom Martiškom

Moderuje Zuzana Belková

verejná nahrávka

 

15.00 - 16.00            Všetky pekné baby sú blondínky – prezentácia antológie poviedok pre deti spojená s udelením ceny víťazovi autorskej súťaže Petrovi Gibejovi a rozhovory s ocenenými Gabrielou Futovou, Gabrielou Majtaníkovou a Vladimírom Hanuliakom.

Moderujú Lenka Davis a Veronika Dianišková

priamy prenos RD

 

16.00 - 17.00            Slovensko a Slováci – moderovaná diskusia s historikmi Ivanom MrvomPetrom Machom o publikácii venovanej Slovensku v 19.storočí. Moderuje Zuzana Belková

priamy prenos RD

 

6.11.2010 ________________________________________________ SOBOTA

 

14.00-15.00              Miniromány – prezentácia knihy a audioknihy krátkych prozaických útvarov s koreňmi v Slovenskom rozhlase.

Hosť Vladimír Michal, číta Petra Vajdová, moderuje Silvester Lavrík

priamy prenos RD

 

15.00-16.00              Holá veta o láska – beseda s Dušanom Dušekom (nielen) o jeho najnovšej knihe.

Moderuje Zuzana Belková

priamy prenos RD

 

16.00-17.00              Divadlo. Jeho cesta dejinami – beseda s teatrológmi Milanom Polákom a Antonom Kretom a s herečkou Marínou Kráľovičovou, Moderuje Zuzana Belková

verejná nahrávka

 

7.11.2010 ________________________________________________ NEDEĽA

 

14.00-15.00              Sándor  Márai v prekladoch do slovenčiny – debata s Lajosom Grendelom o prekladaní diel tohto svetového prozaika vo vydavateľstve KALLIGRAM, číta Ingrid Timková.

Moderuje Silvester Lavrík

verejná nahrávka

 

15.00-16.00              Klub knihomilov špeciál - prezentácia  antológie Beatnici z Edície Lyrické smery 20. storočia

verejná nahrávka

 

 

 

 

.: LITERÁRNA KAVIAREŇ PANTA RHEI :.

 

4.11.2010 __________________________________________________________ ŠTVRTOK

13.00 –                      Eva Obúrková – Kam na Slovensku s deťmi, Výlety s deťmi v ČR

14.00 –                      Braňo Jobus

16.00 –                      Biba Bohinská – Žena v povodnom znení

5.11.2010 ___________________________________________________________ PIATOK

11.00 –                      Petra Braunová – Ema a čarovná kniha

13.00 –                      Zuzka Slaninka Na počiatku bolo koleso

14.00 –                      Banáš, Hryc, Vojtek, Zeman Pri sporáku stál

15.00 –                      Andrea Codingtton Židovka

16.00 –                      Dr. John Virapen Nežiadúci účinok - smrť

17.00 –                      Michal Viewegh – Biomanželka

6.11.2010 ___________________________________________________________ SOBOTA

13.00 –                      Peter Getting – Mrchovisko

14.00 –                      Juraj Červenák – Brána Irkally

15.00 –                      Richard Müller – Enter

16.00 –                      Dr.John Virapen – Nežiadúci účinok - smrť

17.00 –                      Waris Dirié – Púštny kvet - moderuje Alena Heribanová

7.11.2010 ___________________________________________________________ NEDEĽA

11.00 –                      Filip Kulišev – Úžasná planéta

12.00 –                      Evita Urbaníková

13.00 –                      Hanka Lasicová – Pravdivý príbeh lži

14.00 –                      Marian Vaněk – Jurošík

15.00 –                      MUDr. Július Kazimír, MUDr. Monika Klenková – Bolesti v krížoch

 

* * * * * * * * * *

 

Zmena programu vyhradená