AUTOSALON s rekordným počtom noviniek

AUTOSALON aj tento rok priláka tisíce motoristov

Medzinárodný salón automobilov AUTOSALON, ktorý sa uskutoční v dňoch 15. – 20.4.2008, už po 18-ty krát privíta tisíce návštevníkov a ponúkne prehliadku takmer všetkých ženevských premiér. Po prvýkrát sa práve na bratislavskom autosalóne predstavia značky Brilliance, Cadillac, Corvette, Chevrolet, Infiniti, Lancia, Maybach, Mosler, Spyker a Wiesmann. Salón automobilov prebieha spolu so 14. špecializovanou výstavou autopríslušenstva a servisnej techniky AUTOSERVIS. V dňoch 15. - 17.4.2008 sa v Incheba Expo Bratislava uskutoční aj 4. medzinárodný veľtrh výrobcov a subdodávateľov pre automobilový priemysel a logistiku C.S.I.L. a 3. medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov pre automobilový priemysel CARPLAST.

Medzinárodný salón automobilov je najdôležitejšou automobilovou udalosťou sezóny na Slovensku. Počtom zúčastnených vystavovateľov a uvádzaných slovenských premiér mu právom patrí prívlastok európsky. Tento rok sa AUTOSALONU a veľtrhov CSIL a CARPLAST zúčastní 246 vystavovateľov a predstaví sa 48 automobilových značiek na výstavnej ploche 45000 m2. 18. medzinárodný salón automobilov AUTOSALON, 14. špecializovaná výstava autopríslušenstva a servisnej techniky AUTOSERVIS, 4.medzinárodný veľtrh výrobcov a subdodávateľov pre automobilový priemysel a logistiku C.S.I.L. a 3.medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov pre automobilový priemysel CARPLAST prebiehajú pod záštitou ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka a ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomíra Vážneho. 

Odborný sprievodný program AUTOSALON ponúka tak ako po minulé roky sprievodný program pre odborných návštevníkov aj pre verejnosť. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových vozidiel, konferencia Cechu predajcov a servisov motorových vozidiel a odborný seminár na tému Bezpečnosť dopravy a dopravné značenie na pozemných komunikáciách. Súčasťou veľtrhu C.S.I.L. je seminár o plastoch a ich použití pri výrobe automobilov, ktorý organizuje Združenie automobilového priemyslu, uskutoční sa aj Sympózium logistika a doprava.

Atraktívny sprievodný program a šou pre návštevníkov

Autosalón je o zaujímavých a pútavých expozíciách vystavovateľov a automobilových novinkách, je to veľká šou pre každého návštevníka. Aj tento rok sú pripravené divácky atraktívne crash testy, ktoré ponúkajú možnosť vidieť, čo sa stane pri strete dvoch áut alebo auta s chodcom ako aj škola šmyku, kde si návštevníci môžu vyskúšať, ako reaguje automobil v plnej rýchlosti, keď sa dostane do šmyku. Zaujímavá je aj príležitosť oživiť si pravidlá cestnej premávky na dopravných ihriskách a možnosť dozvedieť sa viac o tom, ako jazdiť bezpečnejšie. Pripravená je aj špeciálna sekcia karavanov a obytných automobilov a veľkou atrakciou je tento rok terénny polygón, ktorý ponúka možnosť vidieť unikátnu terénnu šou a vyskúšať si jazdu v terénnom automobile po špeciálnej trati, ktorá imituje rôzne terénne nezrovnalosti. Otestovať si jazdu v automobiloch značky Peugeot, Nissan a Subaru, aj to je súčasťou bohatých sprievodných aktivít autosalónu. 19. apríla zažijú návštevníci Incheba Expo Bratislava koncert Zdenky Prednej a spoznajú aj prvú MISS AUTOSALON 2008. Aj tento rok nebude chýbať tuningové centrum v hale A1, ktoré 20. apríla pripravuje práve na autosalóne otvorenie tuningovej sezóny, kde sa očakáva príchod 300 - 400 tuningovo upravených automobilov, čo pre divákov predstavuje možnosť zažiť skutočnú automobilovú šou..

C.S.I.L. a CARPLAST 4.medzinárodný veľtrh výrobcov a subdodávateľov pre automobilový priemysel a logistiku a 3.medzinárodný veľtrh plastov, gumy a kompozitov pre automobilový priemysel Opodstatnenosť a aktuálnosť týchto podujatí vychádzala a vychádza z produkcie troch popredných svetových automobiliek – VW Slovakia, PSA Peugeot Citroën a KIA Motors Slovakia, ktoré po roku 2008 vyrobia spolu viac ako 800 tisíc vozidiel. Počas veľtrhu budú mať jednotliví výrobcovia komponentov príležitosť prezentovať a predstaviť svoje produkty na medzinárodných dňoch. Tieto sú organizované za podpory Taliansko – Slovenskej obchodnej komory, Slovensko – Nemeckej obchodnej komory a obchodných kancelárií Veľvyslanectva Maďarskej republiky a Izraela.

15. – 20.4.2008 – AUTOSALON Súbežne prebiehajú aj výstavy AUTOSERVIS, C.S.I.L. a CAR PLAST (15. - 17.4.2008)